כך פירסם דף הפייסבוק "מהשדה של סבא אורי" כפי שקיבל מדובר בי"ח איכילוב:

מחקר מעבדתי חדש שבוצע במרכז הרפואי תל-אביב, מצא כי צמח המורינגה גורם לתמותת תאי סרטן הלבלב.

פעילות הצמח נבדקה על מספר שורות תאים סרטניים ממקור של הלבלב, ובכולם נמצא כי הצמח מעכב את שגשוג התאים באופן תלוי מינון. בהמשך הניסוי התגלה שהצמח גורם באופן משמעותי למוות תאי מתוכנת, ומגביר את הרגישות של תאי סרטן לבלב לטיפול כימותרפי. כמו כן נמצא כי הצמח מעכב את חלבוני ה- NF-kB להם תפקיד מרכזי בקשר בין התהליך הדלקתי לממאיר, ובעמידות תאי הסרטן לטיפולים כימותרפיים.

צמח המורינגה משמש ברפואה המסורתית למגוון מחלות ביניהן: דלקות חיצוניות ודלקות ופנימיות. הוא גדל באזור הערבה, באדמה עשירה במינרלים, מה שמקנה לו תכונות משופרות ובהם ערכים גבוהים של ברזל (פי 3 מתרד פר גרם חומר), סידן (פי 4 מחלב), ויטמין A (פי 4 מגזר), אשלגן (פי 3 מבננה), ויטמין E (פי 3 משקדים).

 המרכז לרפואה משלימה-משולבת למטופלים אונקולוגיים במרכז הרפואי תל-אביב, מפעיל מעבדה ייעודית החוקרת את יעילות השילוב של צמחי מרפא עם טיפולי הקרינה והכמותרפיה וזאת על מנת להפחית את תופעות הלוואי ו/או להגביר את יעילות של הטיפול הקיים. השילוב של צמחי רפואה יחד עם טיפול כימי או קרינתי הינו אחד מכיווני המחקר הנבדקים בעולם ליצירת טיפולים בטוחים ויעילים יותר נגד הסרטן.

רכישה מהירה של המלוח הטבעי

לדברי ד”ר שחר לב-ארי, מנהל המרכז: “המחקר שבוצע הינו ברמה מעבדתית בלבד וכעת אנו נערכים לביצוע מחקר קליני בבני אדם כדי לדעת האם הצמח אכן יעיל כתוספת לטיפול משלים. חשוב לזכור כי נטילה לא מבוקרת של תוספי מזון וצמחי הרפואה, בלא מחקר מדעי מספק והתייעצות ברופא המטפל, יכולה להוביל לפגיעה אפשרית ביעילות הטיפולים הכמותרפיים או טיפולי הקרינה”.

ממצאי המחקר הוצגו בכנסים מדעיים בישראל ובעולם ופורסמו בעיתון המדעי בינ”ל BioMed Central CAM. המחקר נתמך ע”י קרן אדמונד ונדין דה רוטשילד, וקרן הקדש שרמייסטר, ותוצאות המחקר אף העניקו למעבדה, מענק מחקר של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, להמשך המחקר במודלים נוספים.

לחצו כאן למחקר המלא

סגירת תפריט
×

עגלת קניות