המלוח הירוק – חדש! תחליף מלח טבעי לבעלי לחץ דם גבוה

מוצר ישראלי  וחדשני מבית מורינגה ערבה, המכיל פחות מרבע מכמות הנתרן בהשוואה למלח רגיל!

יתר לחץ דם היא מחלה כרונית המכונה לעתים “הרוצח השקט” – משום שהיא שקטה ולא מורגשת, האדם הסובל ממנה יכול שלא להיות מודע לקיומה. לחץ דם גבוה יכול לגרום למחלות קרדיווסקולריות, לפגיעה מתמשכת בכלי דם, בלב ואף למחלות כליות כרוניות. בין גורמי הסיכון הרבים נמנים: מין (גברים סובלים יותר מנשים), סטרס, גיל, שימוש בתרופות שונות וכדו‘.

שינויים בהרגלי האכילה עשויים לתרום להפחתת רמות לחץ הדם: דיאטה עשירה בירקות, פירות ומוצרי חלב דלי שומן, ירידה במשקל לסובלים מעודף משקל, צמצום בצריכת אלכוהול, הגבלת צריכת המלח ופעילות גופנית יכולים לסייע אף הם להורדה ברמות לחץ הדם.

בנוסף, נמצא קשר ישיר בין רמות הנתרן (מלח) בתזונה לבין יתר לחץ דם וישנם אנשים הרגישים לכך במיוחד. עודף נתרן במזון יביא להתפתחות יתר לחץ דם אצל חלק מהאנשים, בעיקר אלו עם נטיה גנטית לכך.

במלח שולחן שנמצא כמעט על כל שולחן בישראל קיימים רמות גבוהות במיוחד של נתרן. אז מה הפתרון אם רוצים לשמור על הטעם המלוח ועדיין לא לצרוך כמות גבוהה של נתרן?

 

רכישה מהירה של המלוח הטבעי

צמח השרשר השיחני (Sarcocornia fruticosa) הינו צמח ממשפחת הסיליקיים. זהו בן שיח שעליו בשרניים. בהיותו עמיד למלח הוא גדל ומתפתח באופן מיטבי בתחום מסוים של ריכוזי מלח.

את הצמח הזה אנו מגדלים על קרקע מליחה בשדות מושב עין תמר, לחופו הצפוני של ים המלח. באופן טבעי וללא שום התערבות, טעמו של הצמח מלוח והוא נטחן לאבקה המשמשת להמלחת כל סוגי המזון.

מליחותו המודגשת של הצמח ורמת הנתרן הנמוכה שבו – 8% בלבד מאפשרות להשתמש בו כאלטרנטיבה בריאה וטעימה למלח שולחן המכיל 40% נתרן .

המוצר שאנו מייצרים המלוח הירוק הינו מלחייה המכילה אבקה טהורה של הצמח, ללא כל תוספת, והוא מתאים לתיבול כל סוגי המזון: מרקים, סלטים, רטבים וסוגי מזון רבים אחרים. הוא אינו מומלץ לבישול ואפיה (אלה גורמים לאובדן טעמו המלוח).

רכיבים: 100% שרשר (בן מלח) שיחני.אבקת המלוח הירוק, שמשקלה 50 גרם (כ-50 כפיות!), נתונה במלחיה, ועפ”י ניסיוננו, כמותה מספקת להמלחה יומיומית (בשפע) של 2 צלחות סלט, במשך 6 שבועות.

 8%  נתרן סודיום בלבד!
25% 
 נתרן כלורי בלבד !
4% 
 אשלגן בלבד !
וגם סידן, ברזל, מגנזיום, 16% חלבון צמחי וקצת ויטמין B2

הוראות שימוש: יש לפזר את האבקה המלוחה בהתאם לצורך על מרקים, סלטים, רטבים, דברי מאפה, ממרחים, תבשילים וכדומה.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות